Listopad za nami

 

Zaczął się w sposób doniosły i patriotyczny.

 

W przeddzień Święta Niepodległości odwiedzili nas żołnierze z jednostki wojskowej w Rembertowie. Spotkanie miało na celu przybliżenie dzieciom wartości patriotycznych i zapoznanie ze specyfiką pracy żołnierza. Zerówka zaprezentowała program artystyczny z wierszami i pieśniami okolicznościowymi.

Starsze grupy odwiedziły Muzeum Etnograficzne i uczestniczyły w zajęciach prowadzonych przez instruktorów muzealnych. Żabki poznały historię i sposób zdobienia masek afrykańskich natomiast Zerówka odkryła proces wytwarzania podkowy oraz życie na wsi z przełomu XIX i XX wieku.

Odwiedziny teatrzyku ze spektaklem „Dzielny Tomek kompan Reksia” przypomniały dzieciom jak ważna w życiu jest prawdomówność i wzajemny szacunek.

Mama Hani z grupy Żabek ugościła dzieci w cukierni „Babeczki” Pod kierunkiem ekipy cukierni powstały pięknie zdobione pierniki wprowadzające nas w okres okołoświąteczny.

Jak co miesiąc nie zawiedli Rodzice i zechcieli wnieść do grupy swoją serdeczność i zaangażowanie.

Podziękowania kierujemy w stronę obojga rodziców Olusia z Zerówki. Dzieci na długo zapamiętają bajkę o niesfornym, drewnianym pajacyku, który po wielu przygodach zamienił się w grzecznego chłopca. Dodatkową niespodzianką przyjętą bardzo entuzjastycznie było wspólne wykonanie słodkich babeczek. Dzieci jeszcze długo wspominały tę wizytę.

Podczas wizyty Taty Michała z Zerówki dzieci w skupieniu słuchały opowiadań, które zawierały szereg nowych dla dzieci słów pochodzących z dawnej mowy polskiej.

Grupa Żabek gościła babcię Majki. Dzieci wysłuchały bajki o lekarzu, którą Maja zna od najmłodszych lat. Natomiast Mama Piotrusia przyniosła ze sobą książeczkę, której bohaterem był kucharz. Obie Panie w ramach podziękowań od dzieci dostały laurki i odznaki.

Dużo radości i uśmiechu wniosła do grupy Motylków mama Ali. Bajeczki, które czytała wywoływały radość na twarzach dzieci, a po Alicji było widać dumę z wystąpienia Mamusi.

Niestety, uszkodzeniu uległa karta pamięci, na której znajdowała się fotorelacja z wizyt rodziców i z tego powodu nie możemy ich dokonań zaprezentować na zdjęciach.

 

Pakiety zdjęć (po zalogowaniu)

LogowaniePIĘCIOLATKI: Nasza placówka otrzymała zgodę Kuratorium Oświaty na przyjmowanie, od 1 września 2011 roku, dzieci pięcioletnich.