Dzieciństwo bez próchnicy” - podsumowanie akcji

Akcja „Dzieciństwo bez próchnicy”

Organizator: Ministerstwa Zdrowia oraz SWISS CONTRIBUTION.

Termin realizacji:12.09.-30.09.2016r.

Celem akcji było zapoznanie dzieci oraz Rodziców (podczas zebrania organizacyjnego) z zasadami dbania o higienę jamy ustnej. W spotkaniach z „Królikiem Zdrowym Ząbkiem” wzięły udział wszystkie grupy wiekowe. Nauczyciele, wcześniej zapoznawszy się z programem przeprowadzili zajęcia dydaktyczne, posiłkując się materiałami przekazanymi nam przez organizatora. Zadaniem dzieci było rozwiązywanie wielu ciekawych zagadek , mających na celu wzmocnienie w przedszkolakach nawyku mycia zębów, odpowiednim operowaniu szczoteczką, jak również dostosowanie czasu i ilości nakładanej pasty do wieku dzieci. Istotną część zajęć zajęło utrwalanie nawyku spożywania zdrowych produktów. Każde z dzieci po odbytych zajęciach otrzymało naklejkę „ Mistrza Szczotkowania Zębów” oraz zestaw do ich mycia (szczoteczka , pasta). Kolejnym upominkiem był paszport , który to dzieci mogą wraz z rodzicami uzupełniać po każdym myciu zębów w domu.

Mamy ogromną nadzieję, że zarówno sposób prowadzenia zajęć, jak i treści na nich przekazywane na długo pozostaną w pamięci naszych pociech. I będą pomocne w dalszym dbaniu o higienę jamy ustnej jak i pozwolą uniknąć próchnicy.

Kadra Przedszkola „Oleńka”

 

Pakiety zdjęć (po zalogowaniu)

LogowaniePIĘCIOLATKI: Nasza placówka otrzymała zgodę Kuratorium Oświaty na przyjmowanie, od 1 września 2011 roku, dzieci pięcioletnich.