Mała żabka i jej rzeczna przygoda

 opowiadanie stworzone przez dzieci na podsumowanie wodnego tygodnia

 

Dawno, dawno temu za rzeką żyła sobie żabka o imieniu Marta. Pewnego ranka kąpiąc się w rzece mała żabka zobaczyła wodospad. Usiadła na listku dębu i postanowiła spłynąć nim w dół wodospadu. To, co zobaczyła na dole bardzo ją zasmuciło - cała rzeka była zanieczyszczona. Wszędzie pływały puszki, papiery, plastikowe i szklane butelki, zniszczone ubranka i kartonowe pudła.

Marta bardzo zmęczyła się podróżą przez co była bardzo spragniona. Niestety woda w rzece nie nadawała się do picia dlatego poszła do najbliższego sklepu kupić wodę do picia. Podczas zakupów dowiedziała się, że nikt nie chce wysprzątać pobliskiej rzeki. Marta postanowiła zrobić to sama. Żabka przepłynęła na drugi brzeg rzeki gdzie zobaczyła trzy kosze służące do segregacji śmieci i zaczęła sprzątać zanieczyszczoną rzekę. Trwało to bardzo długo lecz żabka nie zniechęciła się i wytrwale pracowała.

Po skończonym sprzątaniu wróciła do domu i usnęła. Kolejnego dnia Marta popłynęła w to samo miejsce i zobaczyła coś co bardzo ją wzruszyło i zadowoliło. Rzeka była czysta i błyszcząca jak puchar, a nad jej brzegiem spacerowały uśmiechnięte rodziny leśnych zwierząt.

Autorzy:

Lena O.

Małgorzata D.

Natalia K.

Karolina W.

Helena L.

Marianka P.

Maja H.

Krzysztof M.

Tomasz R.

Jakub Ś.

Opieka merytoryczna - Ciocia Olga

 
Marzec w przedszkolu

W całym przedszkolu czuć już zbliżającą się wiosnę.

Ogródki dziecięce na placu zabaw zakwitły bratkami i stokrotkami. Pojawiły się też ubiegłoroczne żonkile i krokusy. Na posadzenie czekają sadzonki pomidorów, nasiona sałaty, marchewki i pietruszki. W salach zawitała wiosna w postaci kolorowych dekoracji, tematycznych wierszyków i piosenek.

Zwieńczeniem oczekiwania na wiosnę był dziecięcy pochód ulicami Sulejówka zakończony wygonieniem Marzanny symbolizującej odchodzącą zimę i odnalezieniem długo wyczekiwanej Pani Wiosny.

Wraz z marcem wznawiamy cykliczne jazdy konne dla dzieci. Pierwsze odwiedziny koników w tym roku zostały przyjęte bardzo radośnie. Oprócz tradycyjnej jazdy konnej dzieci dowiedziały się jak pielęgnować sierść, czym karmić i jak odnosić się do koni by mieć w nich przyjaciół.

W tym miesiącu odbył się także teatrzyk, którego przesłaniem był cytat „kłamstwo ma krótkie nogi” Tytułowa Koza zyskała przyjaciół dopiero wówczas gdy przestała kłamać.

Duże wrażenie zrobiła na dzieciach wizyta aktorek, które uczyły dzieci zasad savior-vivre. Przedszkolaki utrwalały zwroty grzecznościowe, pożądane zachowania wobec osób starszych oraz rówieśników. Praktycznym sprawdzianem nabycia umiejętności były ćwiczenia indywidualne przeprowadzane przez aktorki w każdej z grup.

Ostatnie dni marca były dla nas szczególnie miłe ze względu na możliwość spotkania się z Państwem na warsztatach wielkanocnych. Pod kierunkiem nauczycielek powstały rodzinne prace, które - mamy nadzieje – staną się elementem wystroju świątecznego domu.

 
Video: Bal Karnawałowy

 

Uwaga: Do poprawnego odtworzenia plików audiowizualnych potrzebna jest instalacja wtyczki QuickTime.

 
Ferie zimowe -podsumowanie

Czas ferii zimowych upłynął dzieciom na poznawaniu wybranych krajów świata, ich tradycji kulinarnych, kulturalnych, charakterystycznych miejsc będących celem podróży. Przedszkolaki przygotowały smaczną sałatkę grecką, włoską pizze, a nawet upiekły ciasto. Jeden z dni został całkowicie poświęcony Polsce jako miejscu naszego zamieszkania. Nasze „wirtualne” podróże zaprowadziły nas również na planety Układu Słonecznego. W tym celu młodsze dzieci wybudowały i ozdobiły pojazd do podróży kosmicznych – rakietę.

 

Drugi tydzień to prawdziwe talent show. Poniedziałek rozpoczął się eksperymentami chemicznymi. Dzięki wrzuceniu do oleju tabletki musującej powstała efektowna mieszanina przypominająca światło lampy naftowej. Doświadczenie z kontrolowanym „wybuchem wulkanu” było również bardzo widowiskowe podobnie jak węże z folii aluminiowej „tańczące” pod wpływem płomienia świeczki.

Swoje talenty aktorsko plastyczne dzieci prezentowały podczas kolejnych dni ferii. Wykonały pacynki i przedstawiły spektakl Czerwony Kapturek. Podczas dnia sportowca dzieci miały okazję wykazać się sprawnością fizyczną podczas wielu konkurencji sportowych. W grupie Zerówki trening taekwondo przeprowadził specjalnie na te okazję zaproszony mistrz Polski juniorów i wice mistrz Europy w Taekwondo Sebastian Wąsowski. Podsumowaniem ferii była piątkowa zabawa przy muzyce.

 
Grudzień - żegnamy stary rok

 

Świąteczny nastrój w przedszkolu był obecny już od pierwszych dni gdy w salach pojawiły się choinki i ozdoby świąteczne.

Dekorację sali i drzewek bożonarodzeniowych wspomogli rodzice grup Motylków i Żabek, którzy w ramach ogłoszonego konkursu wraz z dziećmi wykonywali ozdoby na choinki.

Dzieci z Zerówki wraz z rodzicami licznie odpowiedziały na konkurs pt. „Zostań przyjacielem ptaków”. Wszystkie wykonane karmniki zawisły na placu zabaw, a dzieci przez całą zimę będą dbać by nie zabrakło w nich przysmaków.

W pierwszych dniach grudnia pojawił się długo oczekiwany gość – Św. Mikołaj w towarzystwie dwóch pomocników – elfów. Rozdawanie prezentów poprzedził spektakl teatralny przybliżający postać i legendę biskupa Mikołaja. Wszystkie nasze dzieci okazały się grzeczne przez cały rok i zostały obdarowane prezentami.

Ogromną frajdą dla dzieci okazała się wizyta mamy Julki St. z Zerówki. Zdobienie pierników kolorowymi masami i lukrem wywołało entuzjazm dzieci.

Kolejne tygodnie to przemiły czas spotkań przy wspólnych warsztatach świątecznych.

W najmłodszej grupie Biedronek oprócz bombek i zdobienia pierniczków dzieci wraz z rodzicami wykonały pod kierunkiem mamy Małgosi ślicznego zimowego bałwanka.

Aniołki to wspólne dzieło dzieci i rodziców z grupy Motylków.

W grupie Żabek królowały choinki na bazie makaronu zdobione, wstążeczkami, koralikami i srebrno złotą farbą.

Zerówka spotkała się z rodzicami aż dwukrotnie.

Pierwsze spotkanie to warsztaty świąteczne podczas których powstawały stroiki.

Drugie to wyjątkowy pokaz Jasełek w wykonaniu dzieci. Przedstawienie odbyło się dzięki dużemu zaangażowaniu dzieci w naukę roli, pomocy rodziców, którzy również występowali w Jasełkach oraz p. Emilii, P. Asi i p. Ani (nauczycielki rytmiki)

Ostatnie dni „starego roku” upłynęły pod znakiem radosnej atmosfery i wesołych zabaw sylwestrowych organizowanych przez nasze Ciocie.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 4

Pakiety zdjęć (po zalogowaniu)

LogowaniePIĘCIOLATKI: Nasza placówka otrzymała zgodę Kuratorium Oświaty na przyjmowanie, od 1 września 2011 roku, dzieci pięcioletnich.