Mała żabka i jej rzeczna przygoda

 opowiadanie stworzone przez dzieci na podsumowanie wodnego tygodnia

 

Dawno, dawno temu za rzeką żyła sobie żabka o imieniu Marta. Pewnego ranka kąpiąc się w rzece mała żabka zobaczyła wodospad. Usiadła na listku dębu i postanowiła spłynąć nim w dół wodospadu. To, co zobaczyła na dole bardzo ją zasmuciło - cała rzeka była zanieczyszczona. Wszędzie pływały puszki, papiery, plastikowe i szklane butelki, zniszczone ubranka i kartonowe pudła.

Marta bardzo zmęczyła się podróżą przez co była bardzo spragniona. Niestety woda w rzece nie nadawała się do picia dlatego poszła do najbliższego sklepu kupić wodę do picia. Podczas zakupów dowiedziała się, że nikt nie chce wysprzątać pobliskiej rzeki. Marta postanowiła zrobić to sama. Żabka przepłynęła na drugi brzeg rzeki gdzie zobaczyła trzy kosze służące do segregacji śmieci i zaczęła sprzątać zanieczyszczoną rzekę. Trwało to bardzo długo lecz żabka nie zniechęciła się i wytrwale pracowała.

Po skończonym sprzątaniu wróciła do domu i usnęła. Kolejnego dnia Marta popłynęła w to samo miejsce i zobaczyła coś co bardzo ją wzruszyło i zadowoliło. Rzeka była czysta i błyszcząca jak puchar, a nad jej brzegiem spacerowały uśmiechnięte rodziny leśnych zwierząt.

Autorzy:

Lena O.

Małgorzata D.

Natalia K.

Karolina W.

Helena L.

Marianka P.

Maja H.

Krzysztof M.

Tomasz R.

Jakub Ś.

Opieka merytoryczna - Ciocia Olga

 
Video: Bal Karnawałowy

 

Uwaga: Do poprawnego odtworzenia plików audiowizualnych potrzebna jest instalacja wtyczki QuickTime.

 
Listopad za nami

 

Zaczął się w sposób doniosły i patriotyczny.

 

W przeddzień Święta Niepodległości odwiedzili nas żołnierze z jednostki wojskowej w Rembertowie. Spotkanie miało na celu przybliżenie dzieciom wartości patriotycznych i zapoznanie ze specyfiką pracy żołnierza. Zerówka zaprezentowała program artystyczny z wierszami i pieśniami okolicznościowymi.

Starsze grupy odwiedziły Muzeum Etnograficzne i uczestniczyły w zajęciach prowadzonych przez instruktorów muzealnych. Żabki poznały historię i sposób zdobienia masek afrykańskich natomiast Zerówka odkryła proces wytwarzania podkowy oraz życie na wsi z przełomu XIX i XX wieku.

Odwiedziny teatrzyku ze spektaklem „Dzielny Tomek kompan Reksia” przypomniały dzieciom jak ważna w życiu jest prawdomówność i wzajemny szacunek.

Mama Hani z grupy Żabek ugościła dzieci w cukierni „Babeczki” Pod kierunkiem ekipy cukierni powstały pięknie zdobione pierniki wprowadzające nas w okres okołoświąteczny.

Jak co miesiąc nie zawiedli Rodzice i zechcieli wnieść do grupy swoją serdeczność i zaangażowanie.

Podziękowania kierujemy w stronę obojga rodziców Olusia z Zerówki. Dzieci na długo zapamiętają bajkę o niesfornym, drewnianym pajacyku, który po wielu przygodach zamienił się w grzecznego chłopca. Dodatkową niespodzianką przyjętą bardzo entuzjastycznie było wspólne wykonanie słodkich babeczek. Dzieci jeszcze długo wspominały tę wizytę.

Podczas wizyty Taty Michała z Zerówki dzieci w skupieniu słuchały opowiadań, które zawierały szereg nowych dla dzieci słów pochodzących z dawnej mowy polskiej.

Grupa Żabek gościła babcię Majki. Dzieci wysłuchały bajki o lekarzu, którą Maja zna od najmłodszych lat. Natomiast Mama Piotrusia przyniosła ze sobą książeczkę, której bohaterem był kucharz. Obie Panie w ramach podziękowań od dzieci dostały laurki i odznaki.

Dużo radości i uśmiechu wniosła do grupy Motylków mama Ali. Bajeczki, które czytała wywoływały radość na twarzach dzieci, a po Alicji było widać dumę z wystąpienia Mamusi.

Niestety, uszkodzeniu uległa karta pamięci, na której znajdowała się fotorelacja z wizyt rodziców i z tego powodu nie możemy ich dokonań zaprezentować na zdjęciach.

 
PAŹDZIERNIKOWE wieści z przedszkola

Wykorzystujemy łaskawość pogody i spędzamy dużo czasu na świeżym powietrzu. Zajęcia w grupach wzbogacają wiedzę dzieci o jesieni. Dary jesieni odnajdujemy w wierszykach, piosenkach oraz wykorzystujemy do prac plastycznych.

Oznak jesieni wypatrujemy podczas wyjść na plac zabaw i krótkich spacerów w okolicy przedszkola.

Atrakcyjną formą spędzania czasu są również zajęcia wyjazdowe poza przedszkolem.

Pod koniec października dzieci z grup Motylki, Żabki i Zerówki odwiedziły Farmę dyń w Powsinie. Dowiedzieliśmy się wiele o sposobie uprawy dyni, różnych jej odmianach i potrawach, które można z niej wykonać. Przedszkolaki były również w mini-zoo, w którym czekały świnki, króliki, a nawet lamy i gadająca papuga.

W grupie Motylków odbyła się uroczystość Pasowania na Przedszkolaka. Dzieci przedstawiły program artystyczny, a p. Dyrektor każdego indywidualnie witała w gronie dużych przedszkolaków. Goście nagrodzili dużymi brawami Dzieci i Ciocie, które przygotowały swoich podopiecznych do występu. 

Kontynuując poznawanie przez dzieci różnych zawodów Zerówka była na wycieczce w pobliskim gabiniecie stomatologicznym. Lekarz stomatolog zademonstrował jak należycie dbać o zęby, żeby długo zachować je w zdrowiu.

 

 
Wrześniowe odwiedziny rodziców w grupach

W ramach akcji „Poznaj moją mamę, poznaj mojego tatę” w miesiącu wrześniu nasze przedszkole odwiedzili bliscy naszych przedszkolaków dzieląc się z nimi swoimi pasjami, opowiadając o swoim zawodzie i czytając bajki.

W Zerówce dzieci w skupieniu słuchały bajek czytanych przez p. Milenę – mamę Zuzi, która spisała się doskonale. Dzieci nagrodziły wizytę mamy wręczając jej medal.

alt alt

 

 

 

 

 

 

 

 

Ze swojego brata był również dumny Julek. Pan Adrian zaprezentował nam rzadkie gatunki żywych owadów wśród których modliszka zyskała największą sympatię. Ciężko nam było wypuścić takie okazy, dlatego obejrzały je także dzieci z innych grup.

altalt

 

Grupa Żabek na wspólnym czytaniu bajek gościła p. Izę– mamę Sebastiana oraz p. Andrzeja– tatę Noemi, który także miał swoje „5 minut” w grupie Motylków do której uczęszcza Liwka. Rodzice przenieśli dzieci w świat Kopciuszka i krasnoludków za co dzieci nagrodziły ich brawami. P. Kasia –mama Mai przybliżyła dzieciom tajniki zawodu radiologa. Wszyscy dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy za co serdecznie dziękujemy.

altalt

 

altalt

 

Dziękujemy rodzicom za obecność, za zaangażowanie i wspólnie spędzony czas. Zapraszamy na kolejne spotkania z dziećmi w naszym przedszkolu.

 

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 3

Pakiety zdjęć (po zalogowaniu)

LogowaniePIĘCIOLATKI: Nasza placówka otrzymała zgodę Kuratorium Oświaty na przyjmowanie, od 1 września 2011 roku, dzieci pięcioletnich.